26.4.13

Teistmoodi reede.

Vahel tuleb tavalisele koolipäevale vaheldust pakkuda. Täna oli meie klassile väga teistmoodi. Esimese tunni veetsime raamatute seltsis. Lugesime väga mõnusalt olles. Kes luges kõhuli, kes selili, kes istudes ja kes külitades. Saime teada uusi raamatuid, mida me varem polnud kuulnud ega näinud. Oli ka minule tuttavaid raamatuid lapsepõlvest "Gek ja Tšuk", "Kõnelusi tiigriga" jne. Lapsed rääkisid oma raamatutest ja kui kõik olid ära tutvustatud lugesime vaikuses (peaaegu).

Kell 9.40 tuli meile külla kirjanik Eve Hele Sits. Ta rääkis kuidas ta on terve oma teadliku elu kirjutanud, aga kuni esimese raamatuni "Õunte ootel" läks väga kaua aega. Ta teadis juba lapsepõlves, et tahab lastele kirjutada. Ning esimene raamat sündis aias lihtsalt ringi liikudes. Kõik lood, mis tema raamatutes on , on päriselt juhtunud lood. Raamatutes on imelised pildid ja köitvad pealkirjad. Kindlasti loeme tema raamatuid ka edaspidi. Iga laps sai kingituseks kalendri ja sinna ka väikese autogrammi. Laste rõõm oli piiritu. Tegime koos ka pilti.

Kolmanda tunni veetsime aulas ning vaatasime filmi kaladest. Film oli paeluv ja huvitav. Kahjuks ei olnud võimalik planeetide filmi näha, aga pole hullu. Hiljem räägiti meile ka mineraalidest ja kivimitest. Oli väga põnev.

Neljanda tunni sisustasime koristamisega - meil on nüüd korras klass :)

Mõned pildid tänasest päevas:
Kogunesime

Tutvustasime raamatuid

Leidsime mugava asendi

Erkko Villem lugemas :)

Artur Rihhard tutvustab miskit Magnusele.

Oliver ja Bogdan-Julian

Kevin


Margarita ja Marleen

Jessika lugemas.
Rasmus lugemas. Hetkel käsil "Triinu ja Taavi lood"

Marleen loeb kuidas õpetajad kummitavad :)

Hmmm, kes need Sööbik ja Pisik on?

 
Midagi õpetaja lapsepõlvest "Tšuk ja Gek"

Meie lugemispesa :)

Külas Eve Hele Sits

Autogrammid

 

Kalli-kalli

Tulevikus kindlasti kuulus lastekirjanik meiega :)

Kinos saab pikutada.

Tavaliselt film ju laes ei ole, aga täna oli - lahe!


Kalad filmistOi, üks kala ujub aulas :)


Imeilus kivimÕpetaja - vaata!
 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar